Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /forum/Sources/Load.php(226) : runtime-created function on line 3
Wybór fletni 22
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Październik 19, 2018, 14:07:49
Strona główna Pomoc Zaloguj się Rejestracja
Aktualności: Witaj na forum dla tych, co kochają pieśni wiatru !

+  Fletnia Pana Forum
|-+  Forum główne
| |-+  Fletnia Pana
| | |-+  Wybór fletni 22
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Wybór fletni 22  (Przeczytany 5926 razy)
Katja
Aktywny użytkownik

« : Wrzesień 30, 2013, 21:32:22 »

Postanowiłam kupić sobie większą fletnię. 22 rurki, g1-g4.
Czy poprzestać na wersji Koncert, czy warto może zainwestować w Solist B?
Katja
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #1 : Październik 07, 2013, 00:20:37 »

Dobra, sama sobie odpowiem na pytanie. :P
Po przemysleniu głębiej sprawy postanowiłam na razie kupić fletnię Koncert. Jak będę grać lepiej, to wtedy może pomyślę nad lepszą fletnią. :)
mitokar
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #2 : Październik 07, 2013, 08:53:55 »

Kochana, na każdej fletni zagrasz ładnie i z pięknym dźwiękiem. Podstawa to rozegranie instrumentu i ćwiczenie. Na studencie też pięknie zagrasz. Ja mam i studenta i profesjonalną i na obu gram. Każdą trzeba rozegrać. Pozdrawiam i pięknego grania :)

mitokar
Katja
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #3 : Październik 07, 2013, 21:25:24 »

Dzięki. Ano właśnie tak sobie sama pomyslałam, słuchając nagrań na stronach fletniowych. :)
Zresztą, sama się zaplatałam niepotrzebnie po tym, gdy zobaczyłam, że nie ma wersji Student w skali g1-g4. Tak to pewnie nawet bym się nie zastanawiała. :D
Jeszcze raz dziękuję. :)
Katja
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #4 : Listopad 02, 2013, 17:35:20 »

Fletnię już mam od jakichś dwóch tygodni i kompletnie brak czasu na grę. :/
Znaczy się, pewnie trzeba wygospodarować przynajmniej te kilka minut, ale było okres, w którym byłam chora. Gardło, katar, kaszel, czyli mieszanka zabójcza dla płuc. :D
Ale mam nadzieję, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku. Zresztą, wiem, że tak będzie. :)
Daniel
Użytkownik
**

« Odpowiedz #5 : Maj 01, 2018, 10:04:07 »

Witam

Czy ktos z Was posiada bambusowa fletnie pana firmy Preda?
Od jakiegos czasu przymierzam sie do zakupu profesjonalnej fletni, najlepiej bambusowej.
Jezeli ktos ma doswiadczenia z bambusowa fletnia marki Preda bede wdzieczny za kazda informacje ponizej dodaje link do fletni ktora mnie interesuje

http://www.preda-panflute.com/oferta_386_Tenor-Bamboo-Panflute_pg_0.htm

Pozdrawiam Daniel

Katja
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #6 : Maj 05, 2018, 19:23:15 »

Myślę, że lista muzyków mówi sama za siebie.
Nie wiem, jakie masz umiejętności, ale na Twoim miejscu zastanowiłabym się, czy nie wybrać Gibonusa:
http://www.panflute.pl/fletnia-pana-fps-alt-bambus-p-12.html
Daniel
Użytkownik
**

« Odpowiedz #7 : Maj 09, 2018, 17:51:47 »

Witaj Katja

Bardzo cenię sobie fletnie pana Marka,miałem nawet dwie z Gibonusa A ta podana przez Ciebie to na pewno nie bambus bo z tego co mi wiadomo pan Marek nie wykonuje już dawno fletni
bambusowych.A ja uparłem się na bambus.
Przeczytałem Twój post z innego wątka i podobnie jak Ty "wracam do gry" czyli podstawy mamy ,tylko ćwiczyć i ćwiczyć no i sprzydałyby się warsztaty ,miałem przyjemność brać  w nich udział i bardzo dużo mi to w graniu pomogło.

Pozdrawiam
Katja
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #8 : Maj 12, 2018, 23:45:59 »

Hmm... a ja bym zapytała pana Marka, bo a nóż widelec...   Nie wiem, jak się ma Solist do  Predy, jednak myślę, że różnica w grze będzie niezauważalna. Z drugiej strony to instrument na lata (choć euro przed ceną Predy robi różnicę :D) Oczywiście wybór Twój. :)
Sama myślę o fletni z innego gatunku niż jawor, ale mnie z kolei ciągnie chyba bardziej do czereśni.
Daniel
Użytkownik
**

« Odpowiedz #9 : Maj 13, 2018, 20:27:41 »

Myślę że Predę można porównać do kategorii Maestro z Gibonusa.Ta cena trochę powala,ale czy za fletnię tenorową 25-piszczałkową wykonaną ze śliwy czy czereśni wielokrotnie lakierowaną zapłaciłbym wiele mniej?-wątpię
admin
Administrator
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #10 : Maj 30, 2018, 12:27:36 »

Czołem.
Jeśli chodzi o bambusowe  fletnie Praeda to miałem ich kilka w warsztacie. Ogólnie mogę powiedzieć że są to jedne z lepszych fletni bambusowych. Robione są z dwóch gatunków bambusa i są lekkie i mają bardzo dobrą opinię. Oczywiście jak to z instrumentami to są lepsze i gorsze egzemplarze .Uważam Danielu że jako wielki miłośnik fletni bambusowych i utalentowany muzyk powinieneś sobie taką fletnię sprawić.
Fletnie bambusowe Preda nie można porównywać z drewnianymi fletniami Maestro Gibonusa bo trochę inne światy. Ci co grają na bambusie nie przepadają za drewnem i odwrotnie. Preda robi także fletnie drewniane i te można ewentualnie porównywać z Gibonusem.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2018, 12:41:18 wysłana przez admin » Zapisane
Katja
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #11 : Czerwiec 02, 2018, 02:37:19 »

I admin pozamiatał. :D

@Daniel
Bardziej chodziło mi o to, na ile byłaby zauważalna różnica między bambusowym Solistem, a bambusową Predą.
Sama pewnie wybrałabym tańszy instrument, ale z drugiej strony ja pogrywam zupełnie amatorsko. I w sumie, jakby podliczyć, ile pieniędzy wydałam w życiu na książki, to bym pewnie i fletnię Maestro, Predę kupiła. :D
Ale powiem Ci, że smaka mi z adminem narobiliście na bambusa.
admin
Administrator
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #12 : Czerwiec 06, 2018, 10:51:22 »

U mnie w warsztacie fletnie bambusowe stoją od kilku lat i większość ludzi woli drewno bo jest łatwiej grać. Koneserzy dźwięku lubią większe wyzwania więc bambus może ich zaciekawić. Ogólnie w świecie fletniowym sporo muzyków gra na niezbyt perfekcyjnych instrumentach np. Zamfir. Jak jesienią rozmawiałem z Radu Nechiforem to też stwierdził że nie lubi zbyt perfekcyjnego brzmienia fletni. No ale aby grać na takich fletniach to trzeba mieć odpowiednie płuca i technikę.
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 2.0 Beta 4 | SMF © 2006–2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!