Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /fletnia-pana_pl/forum/Sources/Load.php(226) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /fletnia-pana_pl/forum/Sources/Load.php(226) : runtime-created function on line 3
Drukuj stronę - Warsztaty w Ostrawie

Fletnia Pana Forum

Forum główne => Wydarzenia => Wątek zaczęty przez: admin w Stycznia 07, 2009, 13:07:57Tytuł: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: admin w Stycznia 07, 2009, 13:07:57
 Uwaga. 24 stycznia 2009 o godz. 9.30 odbędą się warsztaty fletniowe dla początkujących i zaawansowanych w Ostrawie w  Czechach. To prawie przy granicy naszego kraju.  Zapisy: http://fletnia-pana.pl/warsztaty_gry_na_fletni_pana_Ostrawa.htm (http://fletnia-pana.pl/warsztaty_gry_na_fletni_pana_Ostrawa.htm).

Zajęcia z gry na fletni Pana prowadzi  Liselotte Rokyta , która pobierała nauki u wielu mistrzów naszego instrumentu: Nicolae Pîrvu, Gheorghe Zamfira, Simiona Stanciu

Fragmenty występów Liselotte zobaczysz tu:  http://www.dailymotion.com/pascruze2002/video/x112ge_romanian-dances-liselotte-fennemaro (http://www.dailymotion.com/pascruze2002/video/x112ge_romanian-dances-liselotte-fennemaro)


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: pawel w Stycznia 07, 2009, 20:29:51
Zapisałem sie na ten kurs, mam zatem pytanie czy beda wysyłasne jakieś dodatkowe informacje odnośnie tego wyjazdu? może da się zorganizować jakiś wspólny dojazd? bo w grupie raźniej.. Pozdrawiam


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: Miras63 w Stycznia 07, 2009, 21:34:38
Ja niestety nie mogę jechać chociaż bym chciał. Za daleko i w ogóle. Może się tam narodzi jakaś inicjatywa by wreszcie u Nas coś ruszyć?


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: admin w Stycznia 07, 2009, 21:52:25
Inicjatywa krajowa już się narodziła. Rozmawiałem już z Dymitrem Harea i Mariuszem Wilkiem w sprawie zorganizowania warsztatów w Bielsku-Białej i może coś z tego wyjdzie w maju. Salę już mamy a czy Naród wesprze inicjatywę to się zobaczy.
Co do wspólnego wyjazdu do Ostrawy to na pewno coś wymyślimy. Można karawaną autami przez moje Bielsko lub pociągiem z Katowic godz.5.08.


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: Novitt w Stycznia 08, 2009, 08:33:57
Wczoraj zakupiłem Fletnie, nawet udało mi się wydobyć kilka dzwięków. Mimo tego coś czuję, że te warsztaty bardzo się przydadzą :D

Pozdrawiam
Nowiutki


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: admin w Stycznia 08, 2009, 09:02:43
No i to jest poważne podejście do tematu i szybka decyzja. Wielu profesjonalnych muzyków , którzy już bardzo dobrze grają też jeżdżą na warsztaty aby podpatrzeć coś nowego. Samouki uczą się dwa razy dłużej


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: Miras63 w Stycznia 08, 2009, 09:56:54
Samouki uczą się dłużej i popełniają błędy, które później jest b. trudno skorygować .
Więc jeszcze bardziej mi szkoda tego szkolenia.


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: pawel w Stycznia 10, 2009, 20:59:00
Powiem tak, jak postanowiłem uczyć się grać na gitarze zaparłem się bardzo i postanowiłem się sam nauczyć. Cwiczyłem wieczorami z książki o podstawach gry, efekt? po tygodniu zagrałem pierwszą swoją piosenkę. Dziś, wiem że nie wypada się samemu chwalić, wszyscy mnie pytają gdzie się uczyłem grać, jak mówię, że sam się nauczyłem, obserwując innych mało kto wierzy. Ale można. Dlaczego fletnia? Ponieważ gitara spowszedniała, przyszedł buum że wszyscy chcą się uczyć na gitarze, dlatego postanowiłem, że zacznę grać na takim instrumencie na którym nie każdy będzie chciał grać, a bardzo mi się podoba dźwięk fletni dlatego postanowiłem podjąć się wyzwaniu, mam zamiar grać podobnie jak Ci Indianie, którzy grają koło dworca w Katowicach i w różnych innych miejscach, oraz wielu innych grających na tym instrumencie artystów (tu muszę sie przyznać ze jeszcze nie do końca znam jakieś sławy, ale pewnie to kwestia czau:p)
Pozdrawiam wszystkich którzy tak jak ja postanowili grać na tym instrumencie jak również tych od których będę brał przykład czyli zawodowców. Damy rady bo Polacy to zdolni ludzie:)
Wstępnie się zapisałem więc jak na dzień dzisiejszy mówię do zobaczenia:)


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: admin w Stycznia 11, 2009, 17:36:54
Nowe wieści od Lisetotte Rokyta. Na zajęcia bierzemy instrumenty nastrojone w tonacji G. Jeśli macie w C to nie ma problemu bo przestroimy je na miejscu. Weźcie ze sobą nuty utworów które już umiecie grać oraz utworów nad którymi pracujecie obecnie. Jeśli nie macie żadnych nut to nie ma problemu bo na miejscu coś dostaniecie.
Więcej:
http://www.fletnia-pana.pl/warsztaty_gry_na_fletni_pana_Ostrawa.htmTytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: Miras63 w Stycznia 11, 2009, 20:20:34
Ja mam na własną prośbę strojoną w C. Dla czego tak często fletnie strojone są w G?


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: admin w Stycznia 14, 2009, 21:35:57
Zapisy na warsztaty zakończone. Brak już wolnych miejsc. Można się zapisywać jedynie na listę rezerwową, tzn. na miejsce tego kto zrezygnuje.


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: mariusz w Stycznia 20, 2009, 21:44:45
Ja mam na własną prośbę strojoną w C. Dla czego tak często fletnie strojone są w G?
Cześć,wielu ludzi pyta o to samo-dlaczego fletnia w stroju G...
Nie chciałbym,by moja wypowiedź miała wydźwięk "tak,bo tak!"
Wbrew powszechnemu mniemaniu zdecydowanej większości ludzi jakobyśmy grali na indiańskich instrumentach-my gramy na tzw. fletniach Rumuńskich.- czyli lekko wygiętych jednorzędowych fletniach z długimi rurkami po prawej stronie grającego w tradycyjnym stroju G dur.(oczywiście-można nastroić inaczej,ale tradycyjne instrumenty ludowe strojone były właśnie w tonacji G-i tak pozostało do dziś.Podstawowy strój gitary to ehGDAE- i nie inaczej:) Tradycyjne fletnie rumuńskie nastrojone w tonacji G dur można było łatwo zgrać ze skrzypcami-na których tonacje G,D i A dur należą do łatwych i wygodnych-także do śpiewania.Jako cechę charakterystyczną rumuńskiej muzyki ludowej należy uznać ,że 90% utworów granych jest zwykle w tych właśnie tonacjach lub pochodnych-a więc G-dur-e moll,D-dur-h-moll,A-dur-fis moll,a tylko sporadycznie trafiają się tonacje C-dur,F już jest wielką rzadkością-B duru nie spotkałem...
Mało tego-utwory wykonywane na fletni G w tonacjach D-dur,a zwłaszcza A-dur odznaczają się niezwykłą śpiewnością  i tym charakterystycznym niezwykłym brzmieniem właściwym tylko fletni.
jako przykład polecam przypatrzeć sie i przysłuchać Loredanie Streche w pięknie zagranej doinie(1 utwór tonacja e-moll) mistrzowskiemu wykonaniu utworu Briul de Oltenesc(A-dur 2gi z kolei utwór) i trzeci utwór w D-dur -tytułu nie pamiętam-ale to standard -życzę miłego słuchania
http://pl.youtube.com/watch?v=0NLOPQAzYF4&feature=channel_page


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: el_mariachii w Stycznia 20, 2009, 22:10:12
Swietny filmik <brawo>

To sie nazywa Meisterstück!!!

Pozazdroscic talentu. Ale mysle ze w 90% to trening trenig i jesczze raz trening.


no coz nie pozostalo mi nic innego. ide potrenowac;=-)Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: mariusz w Stycznia 22, 2009, 23:27:18
Cześć...no,to jeszcze dodam jedną techniczną perełkę,których zresztą jest więcej.To nieznany u nas wirtuoz fletni-Boris Rudenco z Mołdawii.
W jego wykonaniu-Melodie de dor,Briul de opt, i Ciocirlia(słowik)
Miłego słuchania.Pozdrawiam,Mariusz
http://pl.youtube.com/watch?v=Tr6XVo7_4wc&feature=channel_page


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: Miras63 w Stycznia 23, 2009, 22:51:40
No i zrobiło mi się gorąco!!!


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: Novitt w Stycznia 24, 2009, 19:01:36
Właśnie wróciliśmy. Ciężko opisać wrażenia słowami - było fantastycznie. Wszystkim serdecznie na przyszłość coś takiego polecam. Uwagi i nauka - bezcenna sprawa, do tego bardzo dobra zabawa.

Pozdrawiam
Novitt


Serdeczne podziękowania dla Miłościwie Panującego nam Admina :-)


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: admin w Stycznia 25, 2009, 16:07:31
witam.przesyłam parę fotek z Ostrawy. film już niebawem.


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: Miras63 w Stycznia 25, 2009, 21:46:40
Czekam teraz na coś takiego w Polsce! Niestety nie mogłem być z Wami.Szkoda!!!!


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: Novitt w Stycznia 26, 2009, 11:03:13
 Jak coś to puść to na Youtubie :-)
Tylko daj znać od kiedy to można oglądać


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: admin w Lutego 06, 2009, 11:38:49
Film z warsztatów w Ostrawie:

http://www.youtube.com/watch?v=-S8XKJvAIV0Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: admin w Lutego 07, 2009, 13:35:33
No właśnie a propos majowych warsztatów to mają się one odbyć 16.05.09 więcej na stronie:

http://www.fletnia-pana.pl/warsztaty_gry_na_fletni_pana_Ostrawa.htm

Zachęcam do udziału wszystkich. Początkujący dowiedzą się  jak prawidłowo rozpocząć naukę gry, a muzycy bardziej zaawansowani skorygują popełniane błędy i nauczą się nieznanych ozdobników.
Zachęcam aby jeszcze przed warsztatami nauczyć się czytać nuty i inne znaki muzyczne, bo w czasie zajęć szkoda czasu na naukę tego co możemy zrobić w domu. Na rynku jest wiele książek z których można się tego nauczyć.


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: monique w Lutego 10, 2009, 12:10:13
Witam, niestety, nie mogłam uczestniczyć w warsztatach w Ostrawie, choć to niedaleko. Na maj także nie wyrobię z czasem. Mogłam jedynie oglądać fragment profesjonalnych warsztatów.  Andre, gdzie ty mieszkasz, że podróżowałeś tyle godzin PKP??!! :o
Czyżby maszynista urywał sobie drzemkę i spowalniał pociąg? ;D
Acha, czy to ty byłeś na filmiku na czarno ubrany?  Pozazdrościć wrażeń; takie warsztaty przydałyby się w Polsce, spotkanie zdolnych osób i innych, którym przydałaby się nauka od podstaw, czyli takich laików jak ja.
Pozdrawiam wiosennym tchnieniem...


Tytuł: Odp: Warsztaty w Ostrawie
Wiadomość wysłana przez: Miras63 w Lutego 12, 2009, 21:00:18
Na maj już się nie da ale w przyszłości może da się wypośrodkować warsztaty by w miarę każdemu było by blisko?
Ja mam wszędzie daleko?
 :(